Вы тут:
Главная > Новости > Через отруєння пестицидами в Україні загинуло близько 40 тисяч бджолиних сімей

Через отруєння пестицидами в Україні загинуло близько 40 тисяч бджолиних сімей

В 2019 році українські бджолярі зазнали 120 млн грн збитків через отруєння бджіл пестицидами та отрутохімікатами, повідомила прес-служба консалтингової компанії Pro-Consulting з посиланням на дані Спілки пасічників України.

Згідно з повідомленням, через отруєння пестицидами загинуло близько 40 тис. бджолиних сімей, кожна з яких коштує до 3 тис. грн.

“Україні потрібно близько двох років для відновлення позицій на світовому ринку меду, і це за умови, якщо отруєння бджіл не повториться, чого ніхто не може гарантувати”, – цитує прес-служба аналітика компанії Івана Шпака.

Експорт українського меду в поточному році скоротився через зниження попиту за кордоном і масове захворювання бджіл.

“Для того, щоб пасічник міг реально претендувати на будь-яку компенсацію, йому, в першу чергу, необхідно довести, що падіж бджіл стався саме через отруєння, а таких випадків одиниці. Та й самі по собі штрафні санкції навіть близько не відшкодовують всіх реальних збитків”, – зазначив Шпак.

Також експерт додав, Україна навряд чи відновить обсяг виробництва та експорту меду до рекордних показників 2017 року через демпінг світових цін на цю продукцію а також масової загибелі бджіл.

Добавить комментарий

Top