Вы тут:
Главная > Новости > Кандидати у ВР причетні до 35 бізнес-груп та досі мають зв’язки з РФ

Кандидати у ВР причетні до 35 бізнес-груп та досі мають зв’язки з РФ

Про це свідчать результати дослідження, яке провели експерти аналітичної системи YouControl.

Підприємства, пов’язані з кандидатами у народні депутати від “Опозиційної платформи “За життя”, “Європейської солідарності”, “Слуги народу” та “Батьківщини”, у 2018 році продали Росії товарів та послуг на 194 мільйонів гривень і закупили звідти на 122 мільйони гривень.

Підкреслюється, що кандидати у нардепи, які опинилися у фокусі дослідження, загалом пов’язані із майже із 1,8 тисяч компаній, половина з яких мають точки перетину зі “Слугою народу”. За 2017 рік виручка усіх цих підприємств досягла 287,5 млрд грн.

“Майбутні парламентарі не цуралися торгівлі з країною-агресором – РФ. Винятком стали лише представники “Голосу” та “Сили і честі”. А от кандидати від чотирьох інших політсил 2018 року продали в РФ товарів та послуг на 194 млн грн і закупили звідти на 122 млн грн”. – зазначають експерти.

Найбільше на експорті в РФ заробили компанії, причетні до представників “Опозиційної платформи “За життя”, при цьому заробивши на цьому 123 млн грн, що складає 11% від усіх їх продажів за кордон.

На імпорт з РФ у 2018 році найбільше витратив бізнес “Європейської солідарності” – 56 млн грн.

Найбльшу частку РФ в імпорті має “Батьківщина” – закупівлі пов’язаного з нею бізнесу склали 8% від загальної кількості.

“Четверть від загальної кількості вивчених компаній, пов’язаних із майбутніми парламентарями, займаються оптовою та роздрібною торгівлею та ремонтом транспорту. Очевидно, ці галузі мають шанс отримати найпотужнішу підтримку у наступному скликанні Верховної Ради. Вид діяльності понад двох сотень компаній, дотичних до кандидатів, – “Операції з нерухомим майном”. Ще по 138 підприємств з переліку представляють такі галузі, як “Професійна, наукова та технічна діяльність” й “Інформація та телекомунікації”, – свідчать результати проведених досліджень.

Всього аналітики нарахували 35 фінансово-промислових груп, причетних до майбутніх нардепів.

Найбільше – 11 – виявилось у кандидатів від “Слуги народу” (“Приват”, “Квартал 95”,  група родини Стефанчук, родини Радуцького тощо).

Далі – Опозиційна платформа “За життя” із 9 впливовими бізнес-групами (Юрія Бойка, Вадима Рабіновича, Віктора Медведчука, Нестора Шуфрича, родини Льовочкіних, братів Козак тощо).

У “Батьківщини” – п’ять (група Юлії Тимошенко, “Індустріальний союз Донбасу” Сергія Тарути, група родини Корж, Григорія Немирі та “Європа” Валерія Дубіля).

Найменше зв’язків із ФПГ виявили у партії “Голос” – лише “Група родини Вакарчук” та “Василь Кісіль і Партнери”.

Добавить комментарий

Top