Вы тут:
Главная > Новости > Оприлюднили нові докази участі Росії у боях за Іловайськ

Оприлюднили нові докази участі Росії у боях за Іловайськ

Лондонська дослідницька група Forensic Architecture, оприлюднила нові докази участі РФ у війні на Донбасі. За даними дослідників, російську військову техніку застосовували у боях за Іловайськ 2014 року, найзапеклішу частину яких згодом нарекли Іловайським котлом.

Усі докази, які зібрала група, наразі є у вільному доступі та їх можна переглянути на загальнодоступній онлайн-платформі. Це, зокрема – численні супутникові знімки російських збройних автоколон на території України та неодноразові факти фіксації танка Т-72Б3. У той час це була нова модель і експлуатували її лише російські збройні сили.

Аби зібрати усі вищезазначені дані фахівці Forensic Architecture скористалися спеціальним програмним забезпеченням, завдяки якому можна було швидко проаналізувати 2500 годин відео, опублікованих жителями регіону в YouTube у період боїв.

Усю цю інформацію як докази буде передано до Європейського суду з прав людини. Як зазначають журналісти видання The Guardian, оскільки Росія заперечує будь-яку причетність к війні на Донбасі, встановлення відповідальності Москви поза всяким сумнівом є ключовим для судових справ.

Наразі Росія має непрості взаємини з ЄСПЛ, який є частиною Ради Європи, оскільки вона часто є змушеною виплачувати компенсацію жертвам тортур в Чечні або опозиційним політикам, які стверджують, що їхні права порушували російські правоохоронці.

У ЄСПЛ наголосили, що будуть виносити рішення за міждержавними позовами України проти Росії у зв’язку з конфліктом на Донбасі, перш ніж розглядати окремі справи за позовами фізичних осіб – громадян України.

Водночас закон, який ухвалили у Росії у 2018 році, дозволяє російським національним судам скасовувати рішення ЄСПЛ, якщо вони вважаються “несумісними з конституцією Росії”.

“Докази російського військового участі повинні бути якомога переконливішими. Річ у тім, якщо ви просто дивитися онлайн-відео, ви не зовсім знаєте, чи маніпулювали вони якимись речами”, – зауважила директор з провових питань центру Джессіка Геврон.

Добавить комментарий

Top