Вы тут:
Главная > Новости > В пошуках колишньої слави: чому “Народний фронт” не пішов на президентські вибори

В пошуках колишньої слави: чому “Народний фронт” не пішов на президентські вибори

“Народний фронт” відмовився від участі в президентських виборах. Парадокс, але це найоптимальніше рішення як для самих “фронтовиків”, так і для решти претендентів на крісло номер один.

Рейтинг партії, лідером якої є Арсеній Яценюк, вже досить давно перебуває на межі статистичної похибки, як і рейтинг самого екс-прем’єра. В дослідженнях електоральних настроїв соціологи вже навіть не міряли рейтинги Яценюка.

Йти на президентські, щоб отримати кілька відсотків або й того менше – не надто райдужна перспектива для однієї з двох системоутворюючих партій влади. Але відмова від участі в кампанії – теж ризик, оскільки президентські перегони традиціно були трампліном для мобілізації електорату на виборах парламентських.

Прем’єр і тут, і там

Форум “нарфронтівців”, який відбувався в конференц-холі НСК “Олімпійського”, був досить скромний – тільки партійці і преса. Навіть з’їзд Анатолія Гриценка виглядав масштабнішим, хоча його ресурси значно обмеженіші, ніж в Петра Порошенка чи Юлії Тимошенко.

Розпочалося зібрання з короткого промо-ролика і вітання Арсенія Яценюка. Риторика “Народного фронту” незмінно базується довкола мілітарної тематики.

Фото: прес-служба “Народного фронту”

Одразу за екс-прем’єром на сцену вийшли учасники АТО, значна частина з них – діючі народні депутати. Вони разом з присутніми провели хвилину мовчання за загиблими на фронті, далі розпочалася робота форуму.

Цього разу, як і минулого, на з’їзд завітав прем’єр-міністр Володимир Гройсман. На початку тижня голова уряду відвідав форум, на якому Петро Порошенко заявив  про те, що йде на другий строк. Там він багато говорив про спільні плани на майбутнє.

Візит на з’їзд “Нарфронту” виглядав скоріше дружнім, аніж виявом підтримки. Влітку минулого року Гройсман почав налагоджувати стосунки з “фронтовиками”, і з команди президента потроху дрейфував в їхньому напрямку.

“Я точно знаю, що ми разом, команда “Народного фронту”, Арсеній Яценюк, парламент, уряд – з честю пройдемо цей період і забезпечимо все для того, щоб в Україні була стабільність, і щоб ми наближалися стрімко до нашої мети – сильної та незалежної України”, – сказав Гройсман з трибуни з’їзду.

На довго прем’єр на форумі не затримався і одразу ж після свого виступу пішов геть. До виходу його супроводив особисто Яценюк, який невдовзі повернувся на трибуну.

Курс – на парламентські вибори

Риторика виступу екс-прем’єра досить проста: “фронтовики” принесли себе в жертву для порятунку країни.

“Ми ініціатори, але ми це робили разом з Петром Порошенком і “Блоком Петра Порошенка”. Так, у нас не прості стосунки всередині, але в політичній боротьбі за владу ми виграли країну”, –  розповідав Яценюк.

Хвилин двадцять він розповідав про заслуги “Народного фронту”, перш ніж перейти до головної теми зібрання. За словами екс-прем’єра, в партійних осередках думка щодо участі у виборчих перегонах єдина – треба висувати свого кандидата. Однак, цьому статися не судилося.

“Це не просте рішення. Внаслідок масованої дискредитаційної кампанії і просто відвертої брехні, коли брехали 22% виборців “Народного фронту” – сьогодні немає достатньої висоти, щоб виграти вибори президента в 2019 році. І буде безвідповідально принести розпорошеність для частини людей, які хочуть змін в країні. Я прийняв рішення, що ми повинні боротися за нову Верховну Раду, за перемогу на парламентських виборах і за формування нового уряду”, – Яценюк визнав марність спроб претендувати на пост номер один.

Фото: прес-служба “Народного фронту”

Говорячи про “непрості стосунки” з БПП і “відверту брехню” щодо себе та партії, екс-прем’єр має на увазі відставку свого уряду в 2016 році. Президент та його команда доклали багато зусиль, щоб це сталося. Але “Народний фронт” і досі лишається союзником президента.

Заявивши про відсутність наміру балотуватися на президентських виборах, екс-прем’єр залишив поза увагою ще одне важливе питання – кого “Народний фронт” підтримає на виборах.

Більшість тез на тему майбутнього країни, особливо щодо членства в НАТО та ЄС, в Яценюка цілком збігається з баченням, презентованим президентом на початку тижня. Можна зробити висновок, що “Нарфронт” симпатизує Порошенку, але це не зовсім так.

Під кінець форуму екс-прем’єр спробував вжалити президента.

“Моє особисте звернення до Петра Порошенка: пане президенте, ми звертаємося до Європейського Союзу з тим, щоб допомогти звільнити українських заручників, а я звертаюся до вас – звільніть Україну від кума Путіна. Він не звільняє заручників, він захоплює заручників”, – Яценюк мав на увазі Віктора Медведчука, який добре відомий своєю проросійською позицією.

У власності Медведчука перебує два новинні телеканали: NewsOne і 112. Обидва мовники активно висвітлюють події за участю глави держави.

До того ж Медведчук разом з Вадимом Рабіновичем та Юрієм Бойком активно готуються до парламентських виборів і розраховують отримати щонайменше кількадесят мандатів.

Вберегтися від самознищення

За кількістю впливових осіб форум “Нарфронту” не багато чим поступався форуму Порошенка і явно переважав з’їзд Юлії Тимошенко.

І якщо прем’єр Гройсман лише приміряється до “фронтовиків” як до потенційних союзників, то міністри Арсен Аваков, Володимир Омелян, Лілія Гриневич, В’ячеслав Кириленко, Ігор Жданов – члени команди “Народного фронту”, як і голова парламенту Андрій Парубій та секретар РНБО Олександр Турчинов.

Фракція “Нарфронту” друга зи чисельністю в парламенті, а її депутати очолюють багато впливових парламентських комітетів. Однак, такі сильні позиції “Народного фронту” у владі – лише відлуння колишньої слави.

Низькі рейтинги партії та внутрішні конфлікти змушують її найвпливовіших осіб з цікавістю поглядати в напрямку більш успішних політичних проектів.

Відмова в підтримці будь-кого з інших кандидатів на виборах, з одного боку – маркер проблем “Народного фронту”, з іншого – компроміс, який стримує партію від небуття.

Справа в тому, що частина очільників “Нарфронту” на вибори йде в унісон з Порошенком, інша – робить ставку на Юлію Тимошенко.

Підтримують президента Парубій і Турчинов. І якщо голова парламенту відкрито не заявляв, що підтримує в президентських перегонах Порошенка, то секретар РНБО говорить про це відкрито.

По закінченню форуму на запитання журналістів про те, кого він буде підтримувати на виборах, Турчинов відповів: “того кандидата, який буде продовжувати курс, який ми разом почали”. На уточнення чи мова йде про Порошенка, секретар РНБО сказав: “Поки що я бачу, що саме він продовжує цей курс”.

На Юлію Тимошенко, вочевидь, робить ставку один із “бенефіціарів” “фронтовиків” Микола Мартиненко та найвпливовіший міністр партії – Арсен Аваков.

Арсеній Яценюк,Олександр Турчинов, Андрій Парубій, Арсен Аваков, Максим Бурбак. Фото: прес-служба “Народного фронту”

Логіка їхніх дій проста – саме з Порошенком пов’язана значна частина їхніх негараздів. У випадку Авакова – це кримінальна справа щодо його сина Олександра через сумнозвісні закупівлі рюкзаків для МВС. У випадку Мартиненка – справа про розкрадання коштів “Схід-ГЗК”. В 2015 році Мартиненко під тиском громадськості та колег з “Нарфронту” через розслідування кримінальних справ проти нього, добровільно склав мандат депутата.

Щоправда Аваков прихильність до Тимошенко заперечує.

“Я не підтримую Порошенка, я не підтримую Тимошенко, я не викажу жодних інших преференцій ні моїм друзям, ні моїм противникам. На виборах я буду забезпечувати зовсім іншу функцію. Я буду забезпечувати справедливі і чесні вибори”, – сказав він по завершенню форуму.

Відкрита підтримка Порошенка або Тимошенко на виборах могла б раз і назавжди розколоти та поховати “Народний фронт”. А це далеко не найкраща перспектива для однієї з двох системоутворюючих партій влади напередодні президентської кампанії.

Такий сценарій скоріше за все означав би остаточний розвал коаліції, яка і без того має лише 215 голосів при мінімально-необхідних 226. Відсутність коаліції означала б дострокові парламентські, які в розпал президентських не потрібні ні владі, ні опозиції.

Тому різні табори “фронтовиків” підтримують своїх фаворитів непублічно, намагаючись не переходити дорогу соратникам з протилежного табору.

Що ж до парламентських виборів, то “нарфронтівці” планують подолати прохідний бар’єр. В такому випадку їхня фракція перетвориться з однієї з найбільших в одну з найменших. Кількість впливових політиків на одне місце в списку за таких обставин буде просто зашкалювати.

Ймовірно, що після президентських виборів багато “фронтовиків” шукатимуть кращої долі деінде, аби не залишитися ні з чим.

theinsider.ua

61 thoughts on “В пошуках колишньої слави: чому “Народний фронт” не пішов на президентські вибори

 1. Hi there! I could have sworn I’ve been to this blog
  before but after going through a few of the posts I realized it’s new
  to me. Regardless, I’m definitely pleased I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 2. When some one searches for his required thing, so he/she needs to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

 3. Excellent blog right here! Additionally your site so much up fast!
  What host are you the use of? Can I am getting your associate hyperlink
  in your host? I want my web site loaded up as fast as yours lol

 4. I just couldn’t depart your website prior to suggesting that I actually loved the usual info a person provide to your guests?
  Is going to be back frequently to check up on new
  posts

 5. I every time emailed this blog post page to all my associates,
  for the reason that if like to read it then my
  contacts will too.

 6. It’s remarkable to pay a quick visit this web site and reading the views of all mates on the topic of this article, while I am also keen of getting knowledge.

 7. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site provided us with valuable information to
  work on. You’ve done a formidable job and our whole community will be grateful to you.

 8. You could certainly see your enthusiasm in the work you write.

  The sector hopes for more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe.
  All the time go after your heart.

 9. Good way of telling, and nice piece of writing to get information concerning my presentation focus, which i am going to deliver in school.

 10. What’s up to every , for the reason that I
  am really eager of reading this webpage’s post to be updated
  on a regular basis. It consists of good material.

 11. Its like you read my mind! You seem to know a lot about
  this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do
  with some pics to drive the message home a bit, but other than that,
  this is excellent blog. An excellent read. I’ll
  definitely be back.

 12. Aw, this was a really good post. Taking the time and actual effort to
  produce a superb article… but what can I say… I procrastinate
  a lot and never seem to get anything done.

 13. I’m not sure exactly why but this web site is loading extremely
  slow for me. Is anyone else having this issue or is it a
  problem on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 14. Hey there! Someone in my Myspace group shared this website with us
  so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers!
  Superb blog and outstanding design and style.

 15. My relatives all the time say that I am killing my time here at net, except I know
  I am getting knowledge everyday by reading such good articles.

 16. Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something.

  I think that you could do with a few pics to drive the message home
  a little bit, but instead of that, this is wonderful blog.
  An excellent read. I will certainly be back.

 17. My partner and I stumbled over here by a different page and thought I may as
  well check things out. I like what I see so i am just following
  you. Look forward to looking over your web page yet again.

 18. I’m really enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much
  more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer
  to create your theme? Great work!

 19. That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere.
  Short but very accurate information… Appreciate your
  sharing this one. A must read article!

 20. Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason appeared to be
  on the internet the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries that they plainly do not know about.
  You managed to hit the nail upon the top and defined out the
  whole thing without having side effect , people could take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 21. Hi! I know this is kinda off topic but I was wondering if
  you knew where I could find a captcha plugin for my comment
  form? I’m using the same blog platform as yours and I’m
  having problems finding one? Thanks a lot!

 22. Thank you for the auspicious writeup. It in reality used to be a amusement account it.
  Look complex to more introduced agreeable from you!

  However, how could we communicate?

 23. Hello my loved one! I want to say that this post is awesome, nice written and include approximately all vital infos.
  I’d like to look extra posts like this .

 24. My brother suggested I might like this website.

  He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine just how much time
  I had spent for this info! Thanks!

 25. Great blog right here! Additionally your web site loads up fast!

  What web host are you the use of? Can I get your affiliate link for your host?
  I want my web site loaded up as fast as yours lol

 26. I always used to read paragraph in news papers but now as I am a
  user of internet thus from now I am using net for articles or
  reviews, thanks to web.

 27. My brother suggested I might like this blog. He was totally
  right. This post actually made my day. You can not
  imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!

 28. Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me
  out much. I hope to give something back and help others like you aided me.

 29. Hello would you mind letting me know which web host
  you’re working with? I’ve loaded your blog in 3
  different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you suggest a good web hosting provider at a reasonable price?

  Thanks, I appreciate it!

 30. Hello there, just became alert to your blog through Google, and found
  that it’s truly informative. I am gonna watch out for brussels.
  I will be grateful if you continue this in future. Many people will
  be benefited from your writing. Cheers!

 31. It is perfect time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy.
  I have learn this put up and if I could I wish
  to suggest you some fascinating issues or advice.
  Maybe you can write subsequent articles relating to this article.
  I wish to learn even more things approximately it!

 32. My brother recommended I might like this web site.
  He was entirely right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for
  this info! Thanks!

 33. Very good website you have here but I was curious if you knew of any community forums that cover the same topics
  talked about here? I’d really like to be a part of online community where I can get feed-back from other
  experienced people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know. Kudos!

 34. You’ve made some decent points there. I looked on the internet to find out more about the issue
  and found most people will go along with your views on this site.

 35. I simply could not depart your site before suggesting that I extremely enjoyed
  the standard info an individual provide on your guests?
  Is gonna be again frequently to inspect new posts

 36. whoah this blog is magnificent i like reading your articles.
  Keep up the good work! You realize, lots of persons
  are looking around for this info, you could aid them greatly.

 37. Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you, However I am having troubles with
  your RSS. I don’t understand why I am unable to join it.

  Is there anybody else having the same RSS problems?
  Anybody who knows the solution will you kindly respond?

  Thanx!!

 38. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful
  information. Thanks for the post. I will definitely return.

 39. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d
  like to send you an e-mail. I’ve got some ideas for
  your blog you might be interested in hearing. Either way,
  great blog and I look forward to seeing it improve over time.

 40. I feel this is one of the most important info for me.
  And i’m glad reading your article. However should commentary on few general issues, The site style is wonderful, the articles
  is truly nice : D. Excellent process, cheers

 41. Please let me know if you’re looking for a article author
  for your weblog. You have some really great articles
  and I believe I would be a good asset. If you ever want to
  take some of the load off, I’d really like to write some content for your blog in exchange
  for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
  Cheers!

Добавить комментарий

Top