Вы тут:
Главная > Новости > Злочинні схеми в оборонпромі

Злочинні схеми в оборонпромі

Зокрема восени 2016 року “Дзеркало тижня” опублікувало низку матеріалів про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі, підтвердження є і у матеріалах Bihus.Info. Розслідування журналістів про масштабні зловживання в оборонному секторі, відмивання коштів та банальні розкрадання державних грошей під шефством найвищого керівництва держави зробило багато шуму. Петро Порошенко поки не реагує на розслідування, його інші фігуранти та їхні прибічники з БПП заявляють про “фейковість” матеріалів.

До прикладу саме в порошенківський період урядом, а до цього Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мін’юстом і був схвалений перелік військового майна на відчуження, до нього було включено 7 комплектів РСЗВ “Ураган”, яких так бракувало під Іловайськом для гідної відповіді російським окупаційним військам.

КМУ ухвалив постанову №543, в якій встановлено порядок погодження договорів в оборонному комплексі, виплата винагороди агентові за якими перевищує 25%. І це при  обіцяних президентом контрактах на 2,3 млрд дол. До того ж підприємства ДК “Укроборонпром” виявилися великими клієнтами фірм, що мають ознаки фіктивності. Підприємства концерну перераховували гроші на фіктивні фірми й фірмочки, а потім переводили їх у готівку.

Понад 30 підприємств ДК “Укроборонпром” перераховували державні кошти, які надходили  в рамках оборонного замовлення, підприємствам-постачальникам обладнання та комплектуючих. Ті у свою чергу перераховували гроші іншим фірмам, які існують тільки на папері і жодної господарської діяльності по факту не здійснюють. Надалі через карткові рахунки фізичних осіб або фізосіб-підприємців бюджетні кошти оготівковувалися. За даними з відкритих джерел правоохоронних органів, мова йшла про щонайменше 300 млн гривень.

Це була не єдина схема, адже  у кримінальних провадженнях фігурували схеми легалізації контрафактної продукції, постачанням віртуальних комплектуючих, перепродажем деталей, банальних крадіжок, та маса іншого.

Тривалий час “Укроборонпром” говорить так званий незалежний аудит, до якого планували залучити найбільші світові аудиторські компанії, однак це нагадувало спробу приховати дійсне та  просто відвернути увагу громадськості від системних зловживань в ОПК.

У 2016 під прицілом опинились одні з найбільших оборонних підприємств, яких ми просто назвали “Шатуни з оборонки”…  У переліку ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод”, фігурант розслідування Bihus.Info “проблемний” ДП “Житомирський бронетанковий завод”, ДП “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” та інші.

Несправну військову техніку після “ремонту” поставляв армії ще в 2015 році. За офіційними даними Генштабу під час експлуатації на 151 одиниці бойової техніки було виявлено несправності. До прикладу на ДП “Миколаївський БТЗ” у квітні-травні 2015 року не встановити на 17 БТР кріплення

для кулемета, а на одному з бронетранспортерів після ремонту виявився несправним двигун. І це все відбувалось у “гарячу” фазу війни на Донбасі.

У публікації “Династія Романових” описано багаторівневу схему розкрадання коштів на оборонних замовленнях. Автор зазначав, що керівники ДК установили контроль над фінансовими потоками підприємства та отримують “ласі шматочки” на цьому.

Зазначимо, що фірма “Ренал”, яка була прокладкою в махінаціях Ігоря Гладковського, Олега Жукова та Андрія Рогози, зовсім недавно засвітилась у матеріалі про завод “Маяк”, який є виробником скандальних мінометів “Молот”, вибухи яких тільки за останній рік забрали життя кількох українських військових.

Добавить комментарий

Top