"Вакцинуватись чи ні, людина вирішує сама, адже це її право, а не обов’язок", - Марина Корнієнко

"Вакцинуватись чи ні, людина вирішує сама, адже це її право, а не обов’язок", - Марина Корнієнко
3363 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вакцинуватись чи ні - ось у чому питання. У більшості західних країнах це вже навіть не питання, так як там громадяни щиро вірять своїй владі і якщо їм наказали піти й отримати вакцину - вони пішли й зробили. Але на просторах колишнього СНГ люди звикли, що все сказане зверху слід ставити під питання і ретельно обдумувати чи слід робити як наказано.

Так і з ситуацією про вакцинування від Covid-19. Влада стверджує, що це є обов’язком кожного громадянина, багато відомих людей своїми прикладами теж заохочують своїх спостерігачів піти на цей крок «свідомості».  Проте робити щеплення чи ні це вибір кожної особистості. Кожен має право зробити щеплення, але якщо ви не хочете цього робити - це також ваше право.

Про причини відмови від отримання вакцини всім відомо, але чомусь ці причини багато хто вважає не вагомими. Але хіба можна дивитись крізь пальці на те як люди бояться, як вони не довіряють жодним існуючим вакцинам від коронавіруса на даний момент. І страх у даній ситуації є досить логічний - це страх перед тим, чого люди раніше не знали й не бачили у своєму житті, страх перед невідомим. А коли невідомо, що хочуть вколоти  - то які ще емоції це може викликати?

Тому, саме тим хто піклується про своє здоров‘я шляхом відмови від щеплення слід знати які в них є права і чому вони нікому нічого не повинні… В першу чергу, закон на їх боці. Згідно ст.10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожен громадянин має піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити медичні профілактичні огляди і робити щеплення. Фактично, і той, хто зробив щеплення і той, хто від нього відмовився - обидва вони піклуються про своє здоров’я, але так як кожен з них вважає за потрібне.

Разом з тим, в статті 43 цього ж Закону мовиться, що пацієнт повинен дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення (крім прямої загрози життю). Але ніхто так і досі не знає чи вакцинування не зашкодить нашому здоров’ю ще більше, то яким чином тоді люди повинні погоджуватись на це «обов’язкове» щеплення, якщо ще й може невідомо як посприяти на здоров’я.

Наше щастя, поки що нас не змушують робити обов‘язкове щеплення проти Covid-19 нашим дітям для того щоб вони могли й далі відвідувати уроки у школі, але і це досить скоро станеться, і відповідальність буде лежати на плечах усіх батьків. Моєю порадою для батьків та й інших громадян України є наступне - знайте свої права, проглядайте закони стосовно піклування про власне здоров’я, і не дайте себе переконати що ви повинні отримати ті самі дві дози хто зна чого під назвою ліки!

На завершення хочу добавити, що я не виступаю проти вакцинування і не засуджую тих хто зробив, або хоче зробити щеплення, це також ваше право й вибір і особисто я його поважаю, це лише проява поваги й тим хто вирішив інакше. Адже хіба ми не живемо у світі вільного особистого вибору? І головне - не засуджувати вибір інших!

Автор: Марина Корнієнко

  журналіст, меценат, громадський діяч

Автор: dumayinua

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео